Trochę o nas


Sochaczewski Klub Filmowy powstał w roku 2004. Pierwsza projekcja odbyła się 4 listopada 2004 w MOK przy ul. Żeromskiego. Był to film "Amores Perros" w reżyserii Alejandro Gonzalez Inarritu. Na seansie było obecnych ponad 50 widzów.

Później widzieliśmy jeszcze takie filmy jak: ŚMIARTELNIE PROSTE, MECHANICZNA POMARAŃCZA, KSIĘŻNICZKA I WOJOWNIK, KAWA I PAPIEROSY, I TWOJĄ MATKĘ TEŻ, TRIO Z BELLVILLE, MIASTO BOGA, MAGNOLIA i inne

Od 21 lutego 2005 roku na portalu e-Sochaczew.pl pojawiają się regularne informacje o wyświetlanych przez nas filmach (zobacz: zakładka "Na bieżąco")

Nowy rozdział w Sochaczewskim Klubie Filmowym rozpoczął się w styczniu 2006 roku. Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Piotra Żądło, znaleźliśmy nowe miejsce dla naszych projekcji.
Przyjęta została również nowa nazwa: Sochaczewski Klub Filmowy pod ostoją św. Dominika.

Do połowy 2018  roku SKF organizował seanse, które odbywały się w soboty o godzinie 17:00 na tyłach Kościoła św. Wawrzyńca.

Od września 2018 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na spotkania z filmem do Kramnic Miejskich, na II piętro do sali konferencyjnej na lewo od schodów. Na każdy seans jest wstęp wolny.

Przedstawialiśmy filmy uznanych reżyserów, takich jak: LARS VON TRIER, FRITZ LANG, MICHELANGELO ANTONIONI, WAYNE WANG, ANDRZEJ MUNK, MARTIN SCORSESE, ROMAN POLAŃSKI, GUS VAN SANT, ABEL FERRARA, GIUSEPPE TORNATORE, LOUISE MALLE, ANDRZEJ WAJDA, JIM JARMUSCH,EMIR KUSTURICA, ALAN PARKER, MAREK KOTERSKI i wielu innych. Obrazy często nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych.

Prezentujemy młode, nieznane lub niesłusznie zapomniane filmy tworców z całego świata. Mamy ambicję pokazać, z czasem , cały dorobek Krzysztofa Kieślowskiego i Frederico Felliniego. Nie ograniczamy się do filmu fabularnego, lubimy kino dokumentalne, filmy muzyczne czy dobrą animację.

Założycielami i współtwórcami klubu filmowego są Justyna, Robert i Rafał. 

(Bliżej poznacie ich jak przyjdziecie na film). 
Prócz wspólnej działaności łączy nas także przyjaźń, wspólne pasje i zainteresowania.